Grupa Żabki

Dzień postaci z bajek

Dnia 4.11.2022r. dzieci z grupy „Żabki” obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło;). „Żabki” wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebierały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w zabawach ruchowych i qizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały puzzle. Na chwilę mogły się zmienić w Kopciuszka, który oddziela ziarenka grochu od pestek dyni. Spotkały się z Babą Jagą, która była miła i uprzejma i wyczarowała dla dzieci wiele zagadek i zadań. Przedszkolaki sprawnie wykonywały polecenia i odgadywały zagadki. Dzień ten był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.

• autor: Natalia Szynal i Marta Jasińska