Grupa Żabki

Wrzesień w grupie żabki

W miesiącu wrześniu dzieci z grupy „Żabki” świętowały „Dzień Przedszkolaka” tego dnia w naszej grupie dzień ten upłynął pod znakiem wielu wspólnych i wesołych zabaw. Były tańce do muzyki  w kole i w parach oraz zabawy z kolorową chustą.  Każdy przedszkolak otrzymał również drobne upominki:  medale „ Wyjątkowego Przedszkolaka” oraz kolorowe  balony.  To był wspaniały dzień!!! 6.09.2022r. wybraliśmy się autokarem do Planetarium na spektakl pt. „Cudowna podróż”. Udaliśmy się w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa.  Dowiedzieliśmy  się co to jest gwiazdozbiór, czym są gwiazdy oraz mogliśmy  zobaczyć Księżyc z bliska, a także wozy i niedźwiedzie z ogonami na niebie. Poznaliśmy Słońce jako jedną z gwiazd oraz sprawdzaliśmy, czy w kosmosie można spotkać ufoludki. Dnia 22.09.2022r. udaliśmy się do Baja Pomorskiego na spektakl pt. „Przypadki doktora Bonifacego Trąbki”. Dzieci zapoznały się z różnorodnymi badaniami lekarskimi, dzięki czemu wizyty w gabinetach lekarskich nie będą już tak stresujące. Niektórzy z dzieci mieli możliwość wystąpienia na scenie, nagrodziliśmy ich gromkimi brawami. Wszyscy nauczyliśmy się, że nie warto bać się lekarza.

• autor: Natalia Szynal, Marta Jasińska