Grupa Żabki

Co słychać w grupie Żabki

W naszej grupie dużo się dzieje, obchodziliśmy m.in.: „Dzień Życzliwości”. Przez cały dzień podczas zajęć i zabaw dzieci próbowały odpowiedzieć na pytania czym jest koleżeństwo, jak okazać życzliwość innym, być uprzejmym dla rówieśników i dorosłych. Podsumowując ten wspaniały dzień dzieci wykonały pracę plastyczno –pt. „Serduszka życzliwości”.  Na koniec żabki obdarowały wszystkich pracowników przedszkola „serduszkami uśmiechu” .Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto się zatrzymać i uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez miłe słowo, ciepły uśmiech, czy dobry uczynek. Na kolejnych zajęciach dzieci poznały swoje najważniejsze prawa, wykonały wspólny plakat, wysłuchały piosenkę Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”, która stała się symbolem obchodzonego święta, uczestniczyły w eksperymentach oraz uczyły się kodowania.

• autor: Natalia Szynal