Grupa Żabki

Pasowanie na przedszkolaka

28.10.2021r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA. To pierwsza tak ważna uroczystość naszych żabek, ponieważ od tego dnia stają się oficjalnie przedszkolakami. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci złożyły obietnicę:

„Obiecuję chodzić do przedszkola,
Obiecuję uśmiechać się dookoła,
Obiecuję wszystko zjadać ze smakiem,
Obiecuję być dzielnym przedszkolakiem!”

Po złożeniu obietnicy  przez dzieci nadszedł czas na „ceremonię” pasowania. Pani Dyrektor przez dotknięcie ramienia dziecka ołówkiem i wypowiedzenie słów: ,, Pasuję Cię na przedszkolaka” pasowała wszystkie dzieci.Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz upominek.

• autor: Natalia Szynal, Aleksandra Buczek