Grupa Żabki

Świąt słonecznie roześmianych
W poniedziałek dużo wody
Zdrowia, szczęścia oraz zgody

14 kwietnia w grupie Żabki odbyło się uroczyste wielkanocne śniadanie, ale już od początku tygodnia dzieci przygotowywały się do świąt wielkanocnych. Na zajęciach dzieci poznawały zwyczaje i tradycje, symbole i obyczaje towarzyszące tym wyjątkowym świętom. Dowiedziały się co to jest niedziela palmowa? Co i dlaczego wkładamy do koszyczka wielkanocnego? Gdzie z im idziemy i po co?   Dlaczego świąteczny poniedziałek nazywamy lanym poniedziałkiem? Jak już przyswoiliśmy sobie teorie przeszliśmy do zajęć praktycznych. Farbowaliśmy jajka, ozdabialiśmy je, wykonywaliśmy prace plastyczne „Kurczaczek”, „Jajo” i „Baranek” i nakrywaliśmy świąteczny stół przy, którym zjedliśmy przepyszne śniadanko. Na zakończenie pracowitego tygodnia dla wszystkich dzieci zając wielkanocny na placu zabaw pozostawił przepiękne prezenty. To był bardzo pracowity tydzień, ale przyjemny i pełen niespodzianek.

• autor: Natalia Szynal i Aleksandra Buczek