Grupa Stokrotki

Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Papowie Toruńskim.

25 maja dzieci z grupy Krasnale oraz Stokrotki wybrały się w odwiedziny do OSP w Papowie Toruńskim. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego i sprzęt pożarniczy. Dzieci wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Na zakończenie dzieci podziękowały strażakom, wręczyły piękne laurki i  życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.

• autor: Kamila Muszyńska, Klaudia Nadachewicz