Grupa Stokrotki

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października obchodzone jest globalne święto mające na celu edukację na temat istoty mycia rąk. Akcja ta ma uświadomić wszystkim jak wiele chorób przenoszonych jest przez brudne ręce. Zwłaszcza w dobie pandemii nie możemy zapominać o higienie rąk, które należy myć kilkanaście razy dziennie i oczywiście we właściwy sposób. W tym dniu przedszkolaki ze wszystkich grup utrwaliły etapy prawidłowego mycia rąk uwzględniając także odpowiedni czas czyli 40-60 sekund. W przedszkolu każda nauka jest również zabawą, więc podczas kształtowania nawyków higienicznych dzieci śpiewały wesołe piosenki, uczyły się wierszyków i rymowanek o myciu rąk oraz wykonywały związane z tematem różne piękne prace plastyczne.

• autor: Milena Gil, Klaudia Nadachewicz