Grupa Słoneczka

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Jesienne tygodnie to czas częstych przeziębień, lecz także doskonała pora, by dzieci nauczyły się, że ubiór dostosowany do pogody, jedzenie owoców i warzyw oraz ruch, zwłaszcza ten na świeżym powietrzu, pomogą być zdrowym i pełnym sił.Dlatego ważny temat, który poruszaliśmy w ostatnim tygodniu, to witaminy. Uczyliśmy się ich nazw, zastanawialiśmy się, dlaczego są potrzebne i wskazywaliśmy produkty, w których występują.Podawaliśmy nazwy różnych ubrań. Dobieraliśmy strój do pogody i klasyfikowaliśmy jego elementy ze względu na ich przeznaczenie.Na podstawie opowiadania i własnych doświadczeń wyciągaliśmy wnioski, kiedy najłatwiej można się przeziębić i co wtedy należy zrobić. Dowiedzieliśmy się, czym zajmują się lekarz (pediatra, stomatolog, okulista) i pielęgniarka, jakiego sprzętu używają.Rozmawialiśmy o różnych dyscyplinach sportowych i dopasowywaliśmy sprzęt do każdej z nich. Dyskutowaliśmy o zdrowej rywalizacji, porażce, wygranej i zasadzie fair play. A 28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka!

• autor: Joanna Pucińska