Menu

Grupa Rybki

Dzień Mamy i Taty w grupie Rybek

31 maja zaprosiliśmy wszystkie Mamusie i Tatusiów naszych pociech. Uroczystość odbyła się w sali teatralnej z prawdziwą sceną na której dzieci zaprezentowały program artystyczny.

Programy Profilaktyczne w Rybkach

Jak co roku miesiącu w miesiącu marcu grupa Rybki zrealizowała program profilaktyczny „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami”.

Przedszkolaki z wizytą w Teatrze Baj Pomorski

W ciepły, majowy dzień przedszkolaki z grup Jagódki, Pszczółki i Rybki wybrały się do Torunia na przedstawienie teatralne pt. „Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki”.

Wielkanocny czas

Okres przedświąteczny to czas przygotowań, w który wszyscy się zaangażowaliśmy, aby nasza sala nabrała świątecznego nastroju: sialiśmy rzeżuchę, a w pracach plastycznych przewijał się motyw Świąt Wielkanocnych.

Wiosenne zdrowie!

Najbardziej wartościowe dla dzieci jest uczenie się poprzez działanie i bezpośrednie doświadczanie, eksperymentowanie, obserwowanie.

Marzec w Rybkach

W miesiącu marcu grupa Rybki obchodziła wiele ciekawych dni dodatkowych, które wpisują się w nasz kalendarz corocznie.

Realizacja Innowacji Jelonkowo Tabletowo z Dinozaurami

Jelonkowo Tabletowo to kolejna innowacja realizowana w grupie Rybek . Dzięki niej dzieci w grupie już od kilku lat mogą rozwijać swoje możliwości poznawcze oraz kompetencje cyfrowe.

Dzień Kota

17 marca w grupie Rybki obchodziliśmy Dzień Kota – celem zajęć z dziećmi było uwrażliwianie na potrzeby zwierząt, zdobycie wiedzy na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami oraz świetna zabawa.

W karnawale same Bale!!!

Od Trzech Króli po ostatki wszędzie bale i prywatki. Było to bardzo barwne i radosne wydarzenie. Energetyczne, dyskotekowe tańce oraz różnorodne pląsy muzyczno - ruchowe wprawiły wszystkich w doskonały nastrój!

Walentynki 2022

Grupa Rybek Walentynki obchodziła w dwóch częściach w Bibliotece Gminnej w Łysomicach oraz na zajęciach w przedszkolu.

Kodowanie w grupie Rybek

Kodowanie to przetwarzanie informacji na kod, czyli umowny system znaków. Grupa Rybki realizuje w grupie kodowanie wielopasmowo  w ramach innowacji „Zakodowany Jelonki”..

Realizujemy innowację „Mali Patrioci”

Mali Patrioci to innowacja realizowana w grupie Rybek, która zawsze przebiega z uśmiechem na twarzach dzieci.

Mamo, Tato wolę wodę!

Pierwszy tydzień ferii zimowych za nami. Podczas zajęć dydaktycznych eksperymentowaliśmy i zdobywaliśmy wiedzę o wodzie realizując...

Działamy z imPETem – realizacja ekologicznego programu edukacyjnego

To pierwsza odsłona programu edukacyjnego „Działaj z impetem” w naszym przedszkolu, który ma na celu uczyć najmłodszych postaw ekologicznych, zasad segregacji odpadów i dbania o przestrzeń wokół nas.

Dzień Babci i Dziadka w grupie Rybek

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, a Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni.

Święta Bożego Narodzenia u Rybek

Jak co roku w ostatnim tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia przedszkolaki z grupy Rybek brały udział spotkaniu ze Świętym Mikołajem, który wręczył nam prezenty. Mikołaj zawitał do nas z elfem a my zaśpiewaliśmy mu świąteczne piosenki i kolędy.

Przedświąteczny czas u Rybek

Oczekiwania na święta to najpiękniejszy czas. W przedszkolu czas mija nam ciepło, radośnie i twórczo.

Spotkanie z Mikołajem

To był bardzo szczęśliwy dzień w naszym przedszkolu. Dzieci czekały na niego z niecierpliwością. Przedszkolaki już od samego rana spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj...

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz Andrzejki w Bibliotece Gminnej w Łysomicach

Po raz drugi w naszej grupie obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jak obiecaliśmy ten dzień wpisaliśmy już na stałe do kalendarza w naszej grupie.

Pasowanie na przedszkolaka i starszaka w grupie Rybek

Jestem przedszkolakiem i starszakiem! 18.11.2021r. dzieci z grupy „Rybki” zaprezentowały występ artystyczny z okazji pasowania na starszaka i przedszkolaka. Wszyscy od dawna czekaliśmy na tę chwilę.

Rybki małymi artystami i Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Realizując tematykę tygodnia: Mali artyści dzieci z grupy Rybek rozwijały ekspresję plastyczną, kształtowały sprawność manualną. Zapoznały się z pracą i akcesoriami rzeźbiarza oraz malarza.

Dzień Postaci z Bajek oraz Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Przedszkolaki grupy Rybek, jak co roku w listopadzie obchodziły Dzień Postaci z Bajek oraz Europejski Dzień Zdrowego Jedzeni i Gotowania.

Jesień w grupie Rybek

Realizując tematykę jesienną: „Jesienią w parku”, „Jesienią w lesie” dzieci w grupie uczyły się dostrzegania walorów estetycznych krajobrazu, kształtowały postawy szacunku do przyro

Audycja muzyczna "Na patriotyczną nutę”.

10 Listopada dzieci z Przedszkola Publicznego Jelonek miały okazję uczestniczyć w audycji muzycznej pt. „Patriotyzm” z okazji narodowego Święta Niepodległości. Podczas występu...

#SzkołaDoHymnu

11 Listopada to najważniejsze polskie święto narodowe, upamiętniające rocznicę odzyskania niepodległości przez Naród Polski. W środę 10 listopada w naszym Przedszkolu..

Edukacja na odległość

Dzieci z grupy Rybek podczas tygodnia edukacji na odległość w swoich domach pod opieką rodziców skorzystały z propozycji przesłanych na padlecie z tematyki „Przygotowania do zimy”.

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października obchodzone jest globalne święto mające na celu edukację na temat istoty mycia rąk.

Jestem bezpieczny

Już od najmłodszych lat dzieci uczą się jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych oraz jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia. W naszym przedszkolu we wrześniu tematyka bezpieczeństwa jest wiodącym tematem, przypominamy zasady, a nowe przedszkolaki wprowadzamy w ich świat i...

W zdrowym ciele zdrowy duch

Realizując tematykę tygodnia „W zdrowym ciele zdrowy duch”  przedszkolaki wykonały postacie z ziemniaka i innych warzyw. Utrwaliły w ten sposób nazwy warzyw.

Dzień Lekarza

Pierwszego października obchodziliśmy Dzień Lekarza. Dzieci poznały zawód lekarza. Uczyły się nowych pojęć  związanych z wizytą u lekarza – odegrały scenkę.

Dzień chłopaka

W miesiącu wrześniu obchodziliśmy dzień chłopaka w tym dniu świętuje cała grupa. Zabawom nie było końca.  Dziewczynki wręczyły chłopcom prezenty, legitymacje super-chłopaka.

„Moralność Pani Dulskiej"

Nasze Przedszkole w dniu 29.09.2021 włączyło się w akcję: "Narodowe czytanie". Jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Fragmenty polskich książek są odczytywane publicznie, również w środkach masowego przekazu. Akcja zapoczątkowana została...

Obchodziliśmy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa "Kropka". International Dot Day jest świętem kreatywności, odwagi i zabawy...

Spotkanie z muzykami Wszyscy Tworzymy Sztukę

Kolejny już raz dzieci z Przedszkola Publicznego Jelonek zostały wprowadzone w świat muzyki. Każdy koncert to spotkanie z innymi instrumentami, poznanie ich budowy i sposobu gry na nich. Tym razem muzycy z Wszyscy Tworzymy Sztukę zaprosili małych słuchaczy na koncert pt. "Folklor miejski warszawskie piosenki"...

Dzień Przedszkolaka

„Dzień Przedszkolaka to ważna data, nie tylko dla dzieci lecz dla całego świata. Dzieci są ważne każdy to powie, z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek.”

Adaptacja w grupie Rybek

Przedszkolaki w grupy Rybek pierwsze dni spędziły podpisując kontrakt przedszkolny, poznając zasady bezpiecznej zabawy, śpiewając piosenki...

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim

ul. Warszawska 24, Papowo Toruńskie
87-148 Łysomice

Kontakt sekretariat: 
56 678 32 83
516 077 147

Elektroniczna Skrzynka Podawcza ePUAP2

Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim: /PPJELONEK/SkrytkaESP 

[obiekt mapy] Lokalizacja przedszkola na mapie