Menu

Grupa Pszczółki

Mamo, Tato to dla Was!

27 maja świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Rodziny. Przedszkolaki sumiennie przegotowywały się do uroczystości ćwicząc piosenki, taniec i recytując wiersze.

Przedszkolaki z wizytą w Teatrze Baj Pomorski

W ciepły, majowy dzień przedszkolaki z grup Jagódki, Pszczółki i Rybki wybrały się do Torunia na przedstawienie teatralne pt. „Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki”.

Dzień Dentysty

4 marca obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Dentysty. Dzieci w formie ciekawych zabaw i aktywności przyswajały sobie podstawowe zasady z zakresu higieny jamy ustnej.

Kodujemy...co to znaczy?

„Zakodowany Jelonek” to jedna z innowacji realizowanych w naszej grupie. Przedszkolakom zajęcia bardzo przypadły do gustu.

Pszczółkowy bal

Tradycji karnawałowej stało się zadość i w naszej grupie. 17 lutego dzieci pojawiły się rano w przedszkolu we wspaniałych przebraniach.

Świętowaliśmy Walentynki i Dzień Kota

Są w kalendarzu wyjątkowe dni wszystkim znane. W tym roku w czerwieni obchodziliśmy święto miłości – Walentynki.

„Skacząca pchełka” w naszej grupie

Jak to możliwe?! Pchła w przedszkolu?! Nie… po prostu ukulele! 2 lutego przypadał Światowy Dzień Ukulele. Z tej okazji pani Magda postanowiła zapoznać dzieci z tym wyjątkowym instrumentem...

Mamo, Tato wolę wodę!

Pierwszy tydzień ferii zimowych za nami. Podczas zajęć dydaktycznych eksperymentowaliśmy i zdobywaliśmy wiedzę o wodzie realizując...

Działamy z imPETem – realizacja ekologicznego programu edukacyjnego

To pierwsza odsłona programu edukacyjnego „Działaj z impetem” w naszym przedszkolu, który ma na celu uczyć najmłodszych postaw ekologicznych, zasad segregacji odpadów i dbania o przestrzeń wokół nas.

Świąteczny czas Pszczółek

Okres przed Bożym Narodzeniem jest niezwykły także w przedszkolu. Dzieci poznają najważniejsze tradycje związane ze świętami, stroją choinkę, przygotowują ozdoby, spędzają czas przy wspólnym uroczystym poczęstunku.

Spotkanie z Mikołajem

To był bardzo szczęśliwy dzień w naszym przedszkolu. Dzieci czekały na niego z niecierpliwością. Przedszkolaki już od samego rana spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj...

Dokarmiamy ptaki

Zbliżającą się zima, to doskonały czas, by zadbać o otaczające nas zwierzęta. Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się, jakie ptaki zimują w naszym kraju i jak prawidłowo je dokarmiać.

Listy, znaczki, kartki

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, poznaliśmy tradycją wysłania kartek pocztowych. Była to doskonała okazja do  przybliżenia dzieciom zawodu listonosza i instytucji poczty.

Audycja muzyczna "Na patriotyczną nutę”.

10 Listopada dzieci z Przedszkola Publicznego Jelonek miały okazję uczestniczyć w audycji muzycznej pt. „Patriotyzm” z okazji narodowego Święta Niepodległości. Podczas występu...

#SzkołaDoHymnu

11 Listopada to najważniejsze polskie święto narodowe, upamiętniające rocznicę odzyskania niepodległości przez Naród Polski. W środę 10 listopada w naszym Przedszkolu..

W bajkowym świecie

5 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Postaci z Bajek. W przedszkolu zrobiło się naprawdę bajkowo, a to za sprawą strojów dzieci. Przedszkolaki przebrały się za swoją ulubioną postać z bajki.

Malujemy, kleimy, lepimy…dobrze się bawimy!

Jedną z ważniejszych punktów podczas przedszkolnego dnia jest aktywność plastyczno-techniczna. Zajęcia te są niesamowicie atrakcyjne dla dzieci, poza tym doskonalą sprawność manualną, rozwijają wyobraźnię i koordynację wzrokowo-ruchową.

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października obchodzone jest globalne święto mające na celu edukację na temat istoty mycia rąk.

Uczymy się multimedialnie

Jakiś czas temu w wyposażeniu naszej sali pojawił się monitor multimedialny. Nowe urządzenie od razy wzbudziło ogromne zainteresowanie przedszkolaków i cieszy się cały czas niesłabnącą popularnością.

Co nam jesień w koszu niesie?

Z jesiennych spacerów przedszkolaki przyniosły do przedszkola wspaniałe dary jesieni: kasztany, żołędzie, szyszki i orzechy. Wykorzystaliśmy je do licznych zabaw.

Jestem bezpieczny

Już od najmłodszych lat dzieci uczą się jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych oraz jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia. W naszym przedszkolu we wrześniu tematyka bezpieczeństwa jest wiodącym tematem, przypominamy zasady, a nowe przedszkolaki wprowadzamy w ich świat i...

„Moralność Pani Dulskiej"

Nasze Przedszkole w dniu 29.09.2021 włączyło się w akcję: "Narodowe czytanie". Jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Fragmenty polskich książek są odczytywane publicznie, również w środkach masowego przekazu. Akcja zapoczątkowana została...

Spotkanie z muzykami Wszyscy Tworzymy Sztukę

Kolejny już raz dzieci z Przedszkola Publicznego Jelonek zostały wprowadzone w świat muzyki. Każdy koncert to spotkanie z innymi instrumentami, poznanie ich budowy i sposobu gry na nich. Tym razem muzycy z Wszyscy Tworzymy Sztukę zaprosili małych słuchaczy na koncert pt. "Folklor miejski warszawskie piosenki"...

Dzień Przedszkolaka

„Dzień Przedszkolaka to ważna data, nie tylko dla dzieci lecz dla całego świata. Dzieci są ważne każdy to powie, z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek.”

Kropkowy świat

15 września obchodziliśmy w naszej grupie niecodzienne święto: Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to na stałe zagościło w kalendarzu wielu przedszkoli, my obchodziliśmy je po raz pierwszy...

Witaj przedszkole!

Pierwsze przedszkolne dni za nami. Pszczółki chętnie wróciły po wakacjach w przedszkolne mury i z radością przyjęły do grupy nowe koleżanki i kolegów...

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim

ul. Warszawska 24, Papowo Toruńskie
87-148 Łysomice

Kontakt sekretariat: 
56 678 32 83
516 077 147

Elektroniczna Skrzynka Podawcza ePUAP2

Przedszkole Publiczne Jelonek w Papowie Toruńskim: /PPJELONEK/SkrytkaESP 

[obiekt mapy] Lokalizacja przedszkola na mapie