Grupa Motylki

Jedzie, jedzie straż pożarna

11 maja grupy Jagódki, Pszczółki i Motylki odwiedziły Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 3 w Toruniu. Wycieczka była bardzo ekscytująca dla naszych przedszkolaków. Na początku dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy ubierając specjalnie przygotowane dla nich mundury. Następnie wzięły udział w zajęciach w sali edukacyjnej „Ognik”. Podczas pogadanki zyskały wiele nowych informacji na temat pracy strażaka oraz odpowiedniego zachowania w sytuacji zagrożenia pożarem. Na zakończenie przedszkolaki odwiedziły garaże jednostki. Ta część wycieczki okazała się najciekawsza. Podziwialiśmy specjalistyczne wozy strażackich, w tym wóz bojowy, drabiniasty, a nawet łódź. Oprowadzający nas strażak opisywał szczegółowo elementy wyposażenia wozów. Zaprezentował nam również ześlizg z rury strażackiej. Dzieci były pod wrażeniem prędkości z jaką strażak zjechał na rurze. Gdy dzieci wszystko zobaczyły mogły wsiąść do wozu strażackiego, zająć wygodnie miejsce kierowcy i obejrzeć wyposażenie z bliska. Traf chciał, że byliśmy świadkami wyjazdu wozu strażackiego na akcje. Nie zabrakło sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Dziękujemy za mile spędzony czas i edukację.

• autor: Małgorzata Stefanowicz, Monika Kobusińska